9 maja mieliśmy okazję wziąć udział w 29. Mistrzostwach Moraw i Śląska, które odbyły się w czeskim Jeseníku. Organizatorem turnieju był Karate Klub Jeseník.
W zawodach uczestniczyło 250 zawodników z 49 klubów reprezentujących Polskę, Czechy oraz Słowację. Nasz klub reprezentowały trzy zawodniczki.
Najlepszy wynik osiągnęła Dobrosława Szczepańska, zdobywając srebrny medal 🥈 w konkurencji kumite U12 oraz zajmując 5. miejsce w kata. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jej postawa w walkach eliminacyjnych, które wygrała zdecydowanie, nie tracąc ani jednego punktu. O końcowym wyniku zadecydowała dopiero walka finałowa, rozstrzygnięta decyzją sędziów.
- miejsce w konkurencji kata kadetek wywalczyła Gabriela Kasieczka. Niestety, rywalizację w kumite zakończyła na etapie eliminacji.
W zawodach udział wzięła również Magdalena Kowalczyk, która po wyrównanych pojedynkach zakończyła swój start w eliminacjach.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodniczek za zaangażowanie oraz godne reprezentowanie Klubu.
Opiekę nad zawodnikami sprawowali trenerzy Czesław Trzeciak oraz Grzegorz Praczyk.








